Ubezpieczenie psa – jak możesz zabezpieczyć swojego pupila?

Dbanie o swojego pupila to nie tylko kupowanie mu mnóstwa smakołyków i zabawek, częste wymienianie i wygodne legowiska czy liczne spacery. W przypadku piesków, niestety tak jak wśród ludzi, mogą zdarzać się i choroby i wypadki. W dzisiejszym artykule, postaram się odpowiedzieć na kilka pytań takich jak:

 • czy warto mieć ubezpieczenie psa?
 • gdzie kupić ubezpieczenie psa?
 • ile kosztuje ubezpieczenie psa w Polsce?

Produkt, który opiszę jest swego rodzaju nowością, która została wprowadzona w Generali przez portal bezpieczny.pl. Przedtem nie było bezpośrednio możliwości ubezpieczenia psa. Było za to inne, pośrednie wyjście, czyli…

Pies w polisie mieszkaniowej, czyli OC w życiu prywatnym

OC w życiu prywatnym to ubezpieczenie mające chronić nas przed negatywnymi skutkami finansowymi gdy wyrządzimy komuś szkodę. W zakresie tego ubezpieczenia były również roszczenia, które powstały w wyniku działania psa lub kota. Mogło to być np. zadrapanie czegoś lub kogoś, pogryzienie czy też np. wybiegnięcie na drogę i spowodowanie wypadku. Takie ubezpieczenie nie chroniło bezpośrednio psa – nie można z niego było uzyskać środków przykładowo na wizytę lekarską, czy leczenie psa po ugryzieniu przez kleszcza.

Czysto teoretycznie można było ubezpieczyć psy w ramach hodowli, ale dotyczyło to wyłącznie działalności gospodarczych opierających na tym swój zarobek. Pies był traktowany jako swego rodzaju ,,aktywo” i można było zabezpieczyć psiaki od chorób i wypadków.

Dedykowane ubezpieczenie dla psa – co musisz wiedzieć?

Zanim przejdziemy do samego ubezpieczenia dla psa, przytoczę kilka słów, które warto mieć w głowie, zanim ubezpieczysz psa. Te określenia mogą być bardzo ważne przy późniejszej wypłacie odszkodowania.

 • Choroba psa. Chorobą u Psów jest reakcja organizmu na wpływ patogenu, co zostało stwierdzone przez weterynarza. Objawia się ona różnymi zaburzeniami czynnościowymi oraz zmianami w tkankach, narządach, układach lub całym organizmie. Można również nazwać to stanem chorobowym.
 • Nieszczęśliwy wypadek. To niezamierzone zdarzenie, nagłe i gwałtowne, w wyniku którego Pies odniósł obrażenia ciała lub zmarł.
 • Pies rasowy. Pies o właściwym dla rasy fenotypie i genotypie, spełniający uznane standardy rasy według międzynarodowych organizacji kynologicznych, takich jak FCI (Federation Cynologique Internationale), AKC (American Kennel Club), WKU (World Kennel Union), KC (Kennel Club w Wielkiej Brytanii), UCI (United Kennel Clubs International e.V.), IKU (International Kennel Union), ACW (Allianz Canine Worldwide), posiada dokument rejestracyjny lub jest wpisany do księgi wstępnej (rodowodowej), które są akceptowane przez wymienione powyżej organizacje kynologiczne.

Więcej definicji możesz znaleźć w ogólnych warunkach ubezpieczenia dla psa.

Ubezpieczenie psa w Generali – rodzaje świadczeń

Przede wszystkim musisz pamiętać, że ubezpieczenie dla psa posiada swoje ograniczenia oraz nie obejmie absolutnie wszystkiego. Ubezpieczenie dedykowane psom gwarantuje ochronę w razie trzech zdarzeń ubezpieczeniowych

Ubezpieczenie kosztów leczenia psa

Generali zwróci koszty leczenia związane z nieoczekiwaną chorobą psiaka. Może to być biegunka, kaszel, zapalenie pęcherza, nowotwór, babeszjoza i inne. Pełny zakres chorób znajdziesz jak zwykle w OWU. Do sytuacji może dojść np. gdy pies zje smakołyka nieznanego pochodzenia na spacerze lub wypije skażoną wodę.

Oprócz tego ubezpieczeniem będą objęte nieszczęśliwe wypadki. Ważne jest, że zdarzenie musi być NAGŁE. Przytrzaśnięty ogon, złamana łapa, rozerwane ucho po walce z innym psem – te i inne zdarzenia zostaną objęte ochroną.

Możesz wybrać 3 sumy ubezpieczenia: 5, 20 i 50 tysięcy.

Przykładowe koszty, które zostaną pokryte przez ubezpieczenie to:

 • koszty wizyt lekarskich,
 • koszty leków podanych w gabinecie weterynaryjnym,
 • koszty leków do samodzielnego podania w domu (limit do 500 PLN, 1 000 PLN lub 2 500 PLN, w zależności od wybranego wariantu),
 • koszty badań diagnostycznych, np. morfologia, badanie moczu, badanie kału itd.,
 • koszty badań obrazowych, np. USG, RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny,
 • koszty hospitalizacji,
 • koszty zabiegów operacyjnych, np. szycia ran, rekonstrukcji więzadła, operacji usunięcia guza/nowotworu itd.
 • eutanazja,

Ubezpieczenie śmierci psa

Jeśli twój pies jest w wieku od 8 tygodni do 3 lat, możesz ubezpieczyć psa na wypadek jego śmierci w razie wypadku, choroby lub eutanazji (wymuszonej chorobą lub wypadkiem). Suma ubezpieczenia jest ustanawiana na podstawie średniej wartości rynkowej psa – po podaniu rasy lub typu rasy, otrzymujemy 3 wyceny sumy. Jeśli natomiast mamy kundelka, mamy do wyboru dwie sumy: 300 oraz 600 zł.

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właściciela psa

Ostatnie świadczenie jest bardzo podobne do ubezpieczenia omówionego przeze mnie w akapicie o polisie mieszkaniowej. To ubezpieczenie jest bardziej dla ciebie, ponieważ zabezpiecza przed negatywnymi skutkami roszczeń (najczęściej finansowymi), powstałych w wyniku wybryków pupila.

Mogą to być takie zdarzenia jak:

 • W sytuacji, gdy Twój pies zaatakował innego psa lub osobę trzecią, w przypadku,
 • gdy Twój pies spowodował uszkodzenie lub zniszczenie przedmiotu należącego do osoby trzeciej,
 • kiedy Twój pies biegał bez smyczy i wystraszył jadącego rowerzystę, co doprowadziło do jego upadku i wypadku lub uszkodzenia roweru, gdy Twój pies skoczył na przechodzącą obok osobę i zniszczył jej ubranie pazurami.

Do wyboru w tym ubezpieczeniu masz cztery sumy gwarancyjne: 20, 50, 100, 200 tysięcy.

Ile kosztuje polisa dla psa?

Koszt ubezpieczenia psa zależy od rasy, wieku oraz oczywiście wybranych przez nas sum ubezpieczenia.

Przykładowo:

Ubezpieczenie psa rasy Akita z sumami 20 000 zł kosztów leczenia, 100 000 zł OC i 5 000 zł na śmierć będzie kosztować ok 99 zł miesięcznie lub 1069 zł rocznie.

Jeśli szukasz ubezpieczenia dla swojego pupila, to możesz samemu wyliczyć składkę korzystając z tego linku. Otrzymasz również dodatkowe 10% zniżki! A jeśli masz pytania, skontaktuj się ze mną i z przyjemnością na nie odpowiem.

Niezależnie czy masz ubezpieczenie czy nie, pamiętaj, że podczas spacerów ważna jest dobra kontrola nad psem. Wytrzymała smycz, dobra obroża lub szelki to podstawa bezpiecznego spaceru.

Jeśli szukasz dobrej jakości akcesoriów dla psów, sprawdź sklep zockiee.pl.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top